MCA12060D8002BP500
Mfr.Part #
MCA12060D8002BP500
Manufacturer
Vishay
Description
RES SMD 80K OHM 0.1% 1/4W 1206
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Failure Rate :
Features :
Anti-Sulfur
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
80 kOhms
Supplier Device Package :
1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%